1 Ay İçerisinde %10+ Kar Ettiren Altkoin Hangisi?

Bir ay öncesine oranla %10 kıymet kazanarak yatırımcılarına %10 kar elde ettiren Litecoin, yatırımcılarına en fazla kazandıran kripto paralardan birisi olmasa bile öteki birçok altkoin’e oranla daha çok kar getirdi. Yatırımcılarının büyük bir kısmının büyük yatırımlar yapmadığı LTC hakkında bir ay öncesi ve bir ay sonrası istatistikleri oldukça çok karmaşıklık gösterirken, %10 oranında artış olması ise LTC’nin büyük adımlar ile ilerlediğine inanmakta zorluk çeken kişiler üstünde dahi etkili oldu.

LTC bir ay ilkin tam 73 dolar seviyesinde iken 1 ay sonrasında bugün 83 dolar seviyesinde. Bu düzey %10 oranından birazcık daha çok kar elde edildiğini gösterirken (mevcut oranlar düşüldüğünde) LTC yatırımcılarının yüzünün gülmesinde etkili oldu.

Litecoin Charlie Lee Dolayısı İle Kaybediyor

Kurucusu Charlie Lee’nin açıklamalarından dolayı büyük kayıplar yaşayan Litecoin, bu mevzuda dünyada en fazla kar elde edebilecek kripto paralardan birisi olmasına karşın kurucusunun negatif açıklamaları ve LTC’nin düşmesini istercesine yapmış olduğu tutarsız ve sorumsuz açıklamalardan fazlaca fazla etkileniyor. 3 ay öncesine oranla bu ay LTC yatırımcılarının düşüncelerinde de Charlie Lee dolayısı ile birçok farklılık bulunuyor.

Charlie Lee’nin kendi elinde bulunan tüm LTC’leri sattığını açıklaması ve daha rahat risk almadan çalışmak zorunda bulunduğunu açıklamasının derhal peşinden birçok LTC yatırımcısı satış yolunu tercih etmiş ve sonucunda LTC büyük yatırımcı kaybı yaşamaya başlamıştı.

  • Charlie Lee, devamlı değişik açıklamalarda bulunmakta ve devamlı açıklamalarında LTC ve kripto paralardan bahsetmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir