15 Ülkenin Hükümetleri Kripto Paralar İçin İşbirliği Yapacak

Aralarında Avustralya, Singapur ve  G7 grubu da bulunan ortalama 15 ülkenin hükümetleri, kripto paralarla kara para aklamayla savaşım etmek için bir sistem geliştirmek suretiyle ortaklaşa iş meydana getirecek.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Niçin Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

Nikkei Asian Review’de Cuma günü yer edinen habere bakılırsa, geliştirilmesi planlanan sistem kripto paralarla işlem gerçekleştiren şahıslar hakkında kişisel verileri toplayacak. Söz mevzusu sistem ek olarak hükümetlerarası bir organ tarafınca yönetilecek.

Geçtiğimiz ay, Japon hükümetinin kara para aklama ile savaşım etmek için kripto para ödemeleri için SWIFT benzeri bir ağın geliştirilmesine öncülük edeceği ve ağın FATF tarafınca izleneceği medyaya yansımıştı.

FATF kısa bir süre ilkin, kripto para borsalarından satın alan bilgilerini toplamak ve ülkelerin mali düzenleyicilerine aktarmak için borsaları zor durumda bırakan bir ekip yeni kripto para düzenlemelerini yayınlamıştı. G20 ise FATF’ın bu kararını memnuniyetle karşılıyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir