18 Yaş Altı Çocukların Kripto Para Kullanımına Dikkat!

Gelişmeyi sürdüren dünyada 18 yaş altı evlatların maalesef kötülükler ile karşı karşıya kaldıkları ve kimi zaman kendileri, kimi zaman ise zorlama ve baskı dolayısı ile bu kötülüklerle karşılaştıkları bilinmekte. Bu kimi süre cinsel rahatsızlık, kimi süre uyuşturucu, kimi süre ise ölümle sonuçlanan sorunlara sebebiyet verse de alanında uzman olan siber güvenlik uzmanları 18 yaş altı evlatların kripto para kullanımının aileler tarafınca engellenmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

Kapalı kapılar ardında milyonlarca insanoğlunun fenalık için çaba harcadığını belirten siber güvenlik raporlarında son yıllarda evlatların daha oldukca web üstünden ve gerçek hayatta fizyolojik olarak cinsel rahatsızlık, şantaj ve benzeri sorunlara maruz kaldıkları belirtiliyor.

Evlatları Hedef Alıyorlar

Bitcoin sahibi 18 yaş altı evlatların tam olarak karar veremeyecek olduğuna değinen birçok yabancı sivil siber güvenlik uzmanı, 18 yaş altı evlatların kripto para sahibi olmaları durumunda daha çok şantaj, ihtimaller içinde kayıplarda daha çok aile korkusu dolayısı ile dolandırıcıların eline düşebilecek oldukları bu durumun ise istenmeyen sonuçlar doğurabilecek bulunduğunu düşünmekte.

Türkiye’de de bazı ailelerin çocuklarına yüksek kar dolayısı ile kripto para sahibi olmalarına onay vermeleri durumu olabilecek olduğundan, bu ikazları dikkatle ehemmiyet vermek ve  evlatların kripto para erişimlerini ya oldukca yakından gözlemek, ya da tamamen engellemek en iyi karar olacaktır.

Haberlerde görüldüğü suretiyle evde olan altınları, paraları dolandırıcılara kaptıran ve evde tek başına iken şantaja dahi maruz kalan maalesef ki birçok çocuk mevcut. İşte bu ve benzeri sorunları engellemek adına çocuklar ile yakından yazışma kurulması ve dikkatle takip edilmesi büyük ehemmiyet taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir