20.000 dolarlık Bitcoin’i bedavaya sattılar!

Reuters haber ajansı tarafınca gösterilen haberde dünyanın en büyük Bitcoin alımının geçtiğimiz hafta yapıldığı, sadece bu alımların geçersiz sayıldığı kaydedildi. Haber ajansı Japonya’da Tech Bureau Corp tarafınca işletilen hükümete bağlı Japon Zaif borsasının meydana getirilen bu hata sonucunda 7 gün süresince sistemlerinde ”0” ödeme yaparak 20.000 dolarlık Bitcoin alımına müsaade eden bir açığın olduğu ve bu açığın geç fark edildiğini yazdı.

Bu açığın fark edilene kadar binlerce kullanıcı tarafınca sisteme yüklenildiği ve kıymeti 20 trilyon dolara varan Bitcoin alımının yapıldığı açıklandı. Açık süresi süresince tam 20.000 Bitcoin alımı yapılırken, sistemin bu satın alımlara ardı ardına onay verdiği, sadece hesap dışına çıkışına ise ”teyit” durumu dolayısı ile onay vermediği açıklandı.

Japonya’da İncelenmeye Başlandı

Yaşanmış olan olayın derhal peşinden Tech Bureau Corp tarafınca işletilen hükümete bağlı Japon Zaif borsası için Tokyo yönetimi harekete geçti ve sıkı bir araştırma başlatmaya karar verdi. Yaşanmış olan açığın Bitcoin borsasını etkilemediği bilinirken, paraların ise hiçbir şekilde kar elde edilmediği ve hesaplardan otomatikman silmiş olduğu açıklandı. Yatırımcılar hakkında ise yasal işlem başlatılmadı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir