24 Saatte Yüzde 15 Değer Kazanan Litecoin Kiminle İşbirliği Yaptı?

Dünyanın en popüler ve en kıymetli kripto para birimlerinden kabul edilen Litecoin, uzun süredir sessizliğini koruyordu. Sadece, Litecoin ekibinin yakında yeni gizlilik özelliklerinin ekleneceğini duyurmasının arkasından popüler kripto para birimi 24 saat içinde %15’ten fazla yükseliş yaşadı.

Coinmarketcap’ten edindiğimiz bilgilere nazaran Litecoin basın saatinde %12,78’lik yükselişle 37,72 dolardan işlem görüyordu ve sıralamada Bitcoin, XRP ve Ethereum’un arkasından dördüncü sırada yer alıyordu. Litecoin son olarak bu seviyelerde, ortalama bir ay ilkin işlem görmüştü.

Litecoin Foundation tarafınca 7 Şubat’ta piyasaya çıkan bir duyuruya nazaran geliştirici ekip, Litecoin’e Mimblewimble protokolünü entegre edilmesi için Baem ile ortaklaşa iş yapıyor. Baem, yapmış olduğu açıklamada ise Litecoin’e gizlilik özelliklerinin eklenmesi için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. İşbirliği başarıya ulaşmış olursa yakın gelecekte Litecoin’le tam anlamıyla anonim bir halde işlem yapmak mümkün hale gelecek.

Litecoin, gün içinde %15’lik yükseliş yaşada da 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilen 375 doların halâ fazlaca fazlaca altında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir