28 Yıl Öncesinin Oyununda Bitcoin İması, Uzmanlar Şaştı Kaldı

Bugün dünyanın %8’i bir kısmı tarafınca malum Bitcoin, her saat başı daha çok insanoğlunun ilgisini çeken bir yatırım aracı olarak tanınmakta. Artık dünyada tanınan ve malum sembol ve simgelere haiz olan Bitcoin, şimdilerde ise bir web kullanıcısı tarafınca ortaya çıkarıldığı belirlenen Final Fantasy III oyununun içinde bir bölümde Bitcoin işareti ile dünyayı kasıp kavurdu.

Oyunun hiçbir şekilde güncelleme alamayan ve CD üstünden oluşturulan şu demek oluyor ki dışarıdan hiçbir şekilde asla müdahale edilemeyecek bir oyun olması dolayısı ile Bitcoin sembolünün görülmesi ise yatırımcıların kafasında sual işaretlerine niçin oldu. Kripto paraların bundan 28 yıl ilkin iyi mi ve hangi ülke tarafınca planlanabilecek olduğu mevzusunda ise oyunun yapımcısının ülkesi olan Japonya düşüncelerini alevlendirdi.

Kullanıcılar Şaşkın

Bugün milyarlarca dolar kazanca haiz olan kripto para yatırımcılarının şimdilerde bu tür detayların ortaya çıkmaya başlaması yabancı ülkelerde ”geçmişten beridir gelecek olduğu planlanmış bir para birimi” ifadelerinin kullanılmasına niçin oldu. Bazı kripto para yatırımcıları ise mevzuyu ”Japonya niçin kripto para dünyasının merkezi sanıyorsunuz? İşte aslolan sahibi Japonya” ifadelerinin doğmasına niçin oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir