3 Büyük Dev Ethereum Blockchain’i Üzerinde Oyun Tasarlayacak

Microsoft, Nintendo ve Electronic Arts (EA) gelecek günlerde daha detaylı olarak açıklanması beklenen Ethereum blockchain’i platformu üstünde oyun tasarlayacak olduklarını deklare etti. Bu mevzu ile ilgili tam olarak ne olduğu ve iyi mi olacak olduğu bilinmezken yapılacak olan emek harcamalar öncesinde 3 büyük firmanın blockchain teknolojisine ilgi duymaya başladığı iddiaları da ortaya atılmış oldu.

Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak negatif yorum meydana getiren siyasal ve yetkili oldukca azca iken geliştirilecek olan oyunun iyi mi olacak olduğu, ne alanda olacak olduğu benzeri mevzular merak ediliyor.

Izahat Yaptılar

Microsoft, Nintendo ve Electronic Arts (EA) açıklamalarında blockchain tabanlı bir platform üstünde oyunun geliştirilecek bulunduğunu açıkladılar. D-PARC isminde olması beklenen oyunun oyun konsolları için sunulacak olduğu bilgisayar sürümün ve Nintendo sürümünün olacak olduğu açıklandı. Oyunun ne süre çıkacak olduğu mevzusunda ise net bir izahat yapılmazken ABD’li 3 dev tarafınca atılan bu adımların oyunun tanıtımı ve gelecekte indirilme oranlarının oldukca fazla olmasını sağlayacak olduğu düşünülmekte.

Blockchain teknolojisinin aslolan amacının oyun olmadığı bilinmesine karşın bu tür adımların atılması blockchain teknolojisinin kendi kendine reklamını yapmasını sağlıyor ve dünyanın en büyük şirketlerinin blockchain hakkında pozitif yönde düşüncelere haiz olmasını tetikliyor. Tek bir teknolojiye bağlı kalmak istemeyen firmalar ise blockchain tabanlı teknolojilerin gelecekte oldukca daha çok kullanılabilecek bulunduğunu, fakat şu aşamada geliştirilecek ve incelenmesi ihtiyaç duyulan teknoloji bulunduğunu ifade ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir