344 milyon dolar değerinde bitcoin alındı

Gizemli bir yatırımcı toplam kıymeti 344 milyon dolar olan 96 bin 650 Bitcoin aldı. Bitcoin sert bir düşüş yaşamış ve bu düşüşün peşinden yatırımcılar yüksek miktarlarda Bitcoin alarak gelecek dönemde kar elde etmeyi amaçlamıştı.  Bir tek bir yatırımcı tüm Kripto para piyasası değiştirecek bir yatırıma imza attı ve toplamda 344 milyon dolar  değerinde bir yatırım gerçekleştirmiş oldu.

Bu yatırımcının kim olduğu ve niçin bu tarzda bir yatırım yapmış olduğu ise neredeyse bilinmiyor.  Oldukca büyük olasılık ile de bu yatırımcı kimliğini açıklamak istemeyecektir. Yatırımcının kimliği belli olmasa da Bitcoin’i hangi tarihlerde almış olduğu öğrenildi.  Gizemli yatırımcı 9 ve 12 Şubat 2018 tarihleri içinde Bitcoin 8 bin 400 dolar seviyelerindeyken yatırımını yapmış oldu. Bitcoin adresinine meydana getirilen transferin kimin adına olduğu ise bilinmiyor. Bu yüzden de gizemli yatırımcının kim olduğu ad soyad bilgilerine erişilemiyor.

Bitcoin 11 bin dolar oldu

Oldukça büyük bir yatırım icra eden bu gizemli yatırımcı. Bitcoin 11 bin dolar seviyeye kadar yükselmesi ile birlikte oldukca ciddi bir gelir elde etti.  8400 dolar seviyelerinde iken almış olduğu Bitcoin kıymeti şu anda 11 bin dolar Barajına ne kadar terfi etti. Bu da oldukca oldukca ciddi bir sayı demek. Geçtiğimiz hafta kıymet kazanan tek Kripto para Bitcoin olmadı diğeri pek oldukca Kripto para kıymet kazandıran yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Bitcoin sert düşüşün peşinden yükselişe geçmesi ve bu yükselmenin de yıl sonuna kadar devam etmesi ümit ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir