4 Milyar Dolarlık Vurgun Yaptı, Türkiye’ye Gelirken FBI Tarafından Yakalandı

Kripto para tarihinin en büyük ponzi şemalarından biri olarak gösterilen Onecoin’in kilit adı Konstantin Ignatov’un yakalanmadan önceki rotasının Türkiye olduğu ortaya çıktı.

3.5 milyonu aşkın üyeeyi ortalama 4 milyar dolar dolandırdığı iddia edilen OneCoin yöneticisi Konstantin Ignatov geçtiğimiz yıl Los Angeles Havalimanında uçağa binmek üzereyken yakayı ele vermişti.Dolandırılanların içinde hatrı sayılır oranda Türk yatırımcının da olduğu biliniyor. Daily Mail’de yer edinen haberde Konstantin Ignatov’un o gün yakalanmaması halinde rotasının Türkiye olduğu yazıldı.

OneCoin’in öteki bir kurucusu Konstantin Ignatov’un ablası Ruja Ignatova ise 2017’de izini kaybettirerek bir kere ortalıkta görünmedi. Ignatova’nın kimlerin desteğini almış olduğu ve güvenlik güçlerinden iyi mi kaçtığı hala bilinmiyor.

Ruja Ignatova’nın 2014 senesinde Bulgaristan’da kurduğu Onecoin adlı ponzi şemasının ilk ofisi Sofya’da merkez ofisi ise Dubai’deydi. 2016 senesinde dünya genelinde 3.5 milyondan fazla kullanıcıya OneCoin, yüksek kâr vadiyle çekiyordu.

Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir