700 Dolarlık Keskin Düşüşün Ardından Bitcoin’de Tehlike Devam Ediyor Mu? Şant Manukyan Açıkladı

Dün 11 bin dolar direncini kıramayan Bitcoin bugün sabah saatlerinde oldukca sert bir düşüş yaşayarak 10.900 dolardan 10.170 dolara kadar geriledi. Geride bıraktığımız son birkaç saatte önder kripto para Bitcoin ortalama 700 dolar kıymet yitirdi. Uzmanlar Bitcoin analizlerinde popüler kripto para biriminin fiyatının çekince altında bulunduğunu belirtiyor.

Coinmarketcap verilerine bakılırsa Bitcoin, dün 10.900 seviyesini zorlasa da bu direnci malesef kırmayı başaramadı. Uzmanlar 11 bin dolar direncinin kırılacağına kati gözüyle bakıyordu. Öyleki göründüğü gibi Bitcoin, yükseliş ivmesinin rüzgarını arkasına alamayınca bu kez ters yönde sert bir hareket sergiledi. Kimi uzmanlar Bitcoin’deki kıymet kaybının süreceğini düşünüyor.

İş Yatırım Internasyonal Piyasalar Müdürü Şant Manukyan da İş Yatırım Youtube kanalında Bitcoin’e dair değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Şant Manukyan, Bitcoin’in Asya seansında ciddi bir satış baskısına maruz kaldığını ve satış baskısının devam ettiğini belirtti. Manukyan’a bakılırsa Bitcoin fiyatı 50 günlük hareketli ortalamanın altında kapanacak görünümü sergiliyor. Bitcoin’in hemen hemen daha tehlikeli bölgelerden kurtulamadığının altını çizen Manukyan, “Bitcoin’de 8.900’ün altındaki bir hareket problematik bir satış olacaktır” açıklamasında bulunmuş oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir