ABD Kongresinden FED’e Kripto Para Teklifi

ABD’li senatörler French Hill ve Bill Foster ABD Merkez Bankası FED‘e kripto para yatırımcılarını oldukça sevindirecek bir teklifte bulundular.Paranın doğasının her geçeen gün değiştiğini ileri devam eden Hill ve Foster FED’e doların dijital bir formda geliştirilmesini teklif etti.

Jerome Powell’a Mektup

İkilinin Pazartesi günü ABD Merkez Bankası Başkanı (FED) Joreme Powell‘a gönderilmiş olduğu mektupta FED’in doları dijital formda geliştirme yetkisine organik olarak haiz oldu ifade edildi.

ABD dolarının çekince altında olabileceğinden kaygılandıklarını açıklayan senatörler French Hill ve Bill Foster 40’ı aşkın ülkenin daha şimdiden ulusal para birimlerini dijital formda geliştirmek için emekler yürütmek istediğini belirterek Çin’in bu alandaki çalışmalarının 2020 senesinde nihai sonuca ulaşabileceğine dikkat çektiler.

FED’in Planı Ne?

French Hill ve Bill Foster’a gore ABD dolarının dijital formda geliştirilmesi her geçen gün daha sıkı bir zorunluluk halini alabilir. Bundan dolayı senatörler FED’in bu konudaki herhangi bir planı yada emek harcaması olup olmadığını öğrenmek istediklerini bildirdiler.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir