ABD Merkezli Finans Devi, Platformunda Kripto Paraları Listeledi

ABD Birleşik Devletleri merkezli finans haberleri devi Yahoo Finance, internet sayfasına CoinMarketCap’in (CMC) kripto para verilerini entegre etti. Ortaklıkla beraber Yahoo Finance ziyaretçilerine büyük kripto para birimleri için fiyat takip edeni, piyasa kapitalizasyonu, işlem hacmi, dolaşımdaki arz ve benzeri mevzularda CoinMarketCap tabanlı veriler sağlıyor.

Verizon Media bünyesinde etkinlik gösteren Yahoo Finance, 21 Kasım’da kripto para verileri için CoinMarketCap ile stratejik ortaklık kurduklarını doğruladı.

118 Kripto Paraya Destek

Yahoo Finance’in CMC destekli kripto para endeksi, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT) ve benzeri popüler kripto para birimleri de dahil olmak suretiyle toplamda 118 kripto para için veri akışı sağlıyor.

CoinMarketCap İçerikleri Yahoo Finance Gösterim Akışına Eklenecek

İki şirket, kripto para fiyatlandırmasının yanı sıra, kripto paraların Yahoo Finance’te benimsenmesini geliştirmek amacıyla eğitici içerikler üstünde de çalışacak. Böylelikle CoinMarketCap’teki günlük haber bültenleri ve blog içerikleri, Yahoo’nun  haber akışına entegre edilecek.

Tüm bunlara ek olarak Yahoo Finance, Crypto 200 ve Crypto 200 EX olarak malum iki CMC kripto endeksini de listelemeyi planlıyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir