ABD’de 70 milyon dolarlık kripto para davası

BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll, kendi kurduğu sistemlerinin uğramış olduğu hücum sonrasında siber saldırganlara 6.000 Bitcoin çaldırdı. Bunun üstüne yatırımcılardan gelen haklı taleplere karşın hesaplarından paraları çalınan kullanıcılara ödeme yapmayan Montroll, açıklamasında ise bunu hayata geçirmeye çalıştığını sadece 70 milyon dolarlık bir serveti olmadığından dolayı yerine getiremediğini beyan etti.

Yeminli metinde yer edinen ifadelere gore hareket eden savcı ise BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll’ün koruması ihtiyaç duyulan bir sistemi koruyamaması ve öteki insanları 70  milyon dolar seviyesinde mağdur etmesinden dolayı en ağır şekilde cezalandırılması yönünde işlem yapmış oldu. 

Dolaylı Olarak İzin Verildi

BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll, ile ilgili olarak Manhattan Savcısı Geoffrey Berman, tutuklama sonucu verdi. O dönemde 775 bin dolara denk gelen 6.000 Bitcoin’in bugün için ise averaj değerinin 70 milyon dolarlık bir paraya karşılık etmiş olduğu, bu paranın ise muhteşem yüksek ve risk teşkil etmiş olduğu belirtiliyor. Türk yatırımcılarında bu mevzularda çok çok fazla dikkat etmesi, her siteden alışveriş yapmak yerine durağan(durgun) kontakt adresi olan sitelerden BTC alımı yapmaları icap ettiğini belirtelim.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir