ABD’li CIA ile NSA Yetkilisi Edward Snowden: Bitcoin’de Büyük Kusur Var!

ABD’li eski CIA ile NSA görevlisi Edward Snowden, Bitcoin ile ilgili açıklamaları ile yatırımcıları korkuttu. Kendisinin en fazlaca ilgi gösterdiği kripto para birimimin Zcash bulunduğunu belirten Snowden, bunun sebebi ile ilgili olarak ise ”öteki tüm kripto paralara oranla fazlaca daha çok güvenilir ve fazlaca daha çok gizlilik içeriyor, halka açık kayıt defteri bulunmuyor.” ifadelerini kullandı.

ABD ile ilgili birçok gizli saklı bilgiye haiz olan ve devamlı olarak mühim mevzularda ön planda kendisini gösteren Snowden, başta ABD olmak suretiyle tüm dünyanın dikkatini çeken ve gizmen olarak dahi tanımlanan bir isim.

Bitcoin’de 2 Ana Kusur Var!

ABD’li eski CIA ile NSA görevlisi Edward Snowden, Bitcoin’in işlem hızının fazlaca düşük bulunduğunu ve 2. kusurunun bu bulunduğunu beyan etti. Öteki ana kusurun ise halka açık kayıt defteri bulunduğunu ifade eden Snowden, bunun yatırımcılar için büyük risk içerdiğini belirtti. Bitcoin ile ilgili meydana getirilen bu ve benzer yorumlar bazı yatırımcılar için büyük ehemmiyet taşırken, bazı yatırımcılar ise bu tür açıklamaları bir ”balon” olarak görüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir