ABD’nin Georgia eyaleti Bitcoin ile vergi ödemeye izin verebilir

Dünyanın en büyük ekonomisi konumunda olan ABD’nin yeni dönemde Bitcoin’e en fazla ilgi duyulan ilk ülke olduğu biliniyor. ABD’de Bitcoin ile ilgili olarak devamlı yeni haberler ortaya çıkarken, son olarak ise ABD’nin Georgia eyaletinin kısa sürede Bitcoin ile vergi ödemelerini almaya hazır olabilecek olduğu iddia edildi.

Birçok eyaletin değişik vergilendirme sistemleri ve ödeme sistemleri olduğu bilinirken, Başkan Trump’ın yönetimi haricinde olan eyalet kararlarını ilgili yetkililer verebiliyor ve bu durum bakanlığa bağlı olmadan gerçekleştiriliyor.

Senato’ya Sundular

Cumhuriyetçi Georgia eyaleti senatörleri Joshua McKoon ve Michael Williams, tarafınca ABD Senatosu’na sunulan öneriye bakılırsa eyalet içinde vergi ödemelerinin eğer teklif kabul edilirse yapılmasının önü açılıyor. Bir tek Bitcoin ile ödeme değil, birçok değişik ödeme şekillerinin geliştirilebilecek bulunduğunu belirten iki yetkili, bu teklifin kabul edilmesi durumunda eşten-eşe sisteminin de devreye alınabilecek bulunduğunu, bu sayede daha kolay vergi ödemelerinin yapılabileceğini ifade ediyor. Şu aşamada teklife sıcak bakılmadığı bilinirken, dolar haricinde ödemelerin ABD’de kabul edilmesine pek fazla sıcak bakılmamakta.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir