Abdurrahman Dilipak, kripto paraları eleştirdi

Yeni Akit gazetesinin dikkat çeken yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün köşe yazısında Bitcoin, Ethereum ve öteki kripto para birimlerini hedef aldı. Kripto paraların 30 yıldan beridir getirilmesi beklenen bir seviye olduğuna değinen Abdurrahman Dilipak, Amerikan ve İngiliz bankalarının sektörü fazlaca derinden izlediğini, bu sayede sektöre yön verdiklerini savundu. Kripto paraların çıkış bölgesinin İsrail bulunduğunu iddia eden Dilipak, İsrail’in şimdiden hacker görünümlü, ileri zekalı kişileri kripto paralar dolayısı ile izlemeye başladığını iddia etti.

Kripto paraların hemen hemen şimdilik ”altın para” olmasının mümkün olamayacağını sadece gelecekte robotlar tarafınca ihtimaller içinde sorunların önüne geçmek adına her insanın bu tür paralara haiz olması gerektiğine değinen Dilipak, kripto paraların gelecekte fazlaca daha güvenli ve kullanılan para birimlerinden olmasını beklediğini deklare etti.

Özür Diledi

Kripto paralar hakkında tam bilgisi olmadığı tahmin edilen Abdurrahman Dilipak‘ın dün yayınladığı köşe yazısında Blockchain ifadesi yerine Block Chance kelimesini kullanmasından dolayı tüm okuyuculardan özür dilemiş olduğu görüldü. Dilipak’ın yazısına toplumsal medyadan tepki gösterenler olduğu benzer biçimde, destekleyen ve daha çok yatırım yapılması icap ettiğini savunanlar mevcut.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir