AB’nin önemli isminden ”Bitcoin” açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Bitcoin ve öteki sanal para birimleri ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında sanal para birimlerinin spekülasyona devamlı olarak maruz kalma durumlarının oldukça yüksek bulunduğunu, düzgüsel para birimlerine oranla değişik para birimleri olduğu uyarısında bulunulmuş oldu. Açıklamalarında kripto paraların, fizyolojik paralara oranla oldukca daha çok riskli olduğu ve garantilerinin olmadığını açıklayan Dombrovskis, kripto para ticareti mevzusunda Avrupa’nın payının azca bulunduğunu, insanların güvenerek sanal paralara yatırım yapmalarının riskli durum bulunduğunu belirtti.

ABD’nın en fazla söz sahibi olduğu kripto para sektörü ile ilgili olarak son dönemde sık sık yeni firmalar kurulması ve daha çok yatırım yapılıyor şeklinde gösterilmesi ise sektörün gelecekte oldukca büyük olacağını düşündüren ayrı bir detay olarak gösteriliyor.

Denetleyecekler!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, kripto paraları daha çok denetleme ve insanların daha güvenilir yatırımlar yapmasını sağlamak için yasaların ne aşama izin verdiğine bakarak denetimleri daha çok arttıracak olduklarını deklare etti. AB’nin kripto paralara son dönemde denetim mevzusunda yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir