Abra CEO’su: Bitcoin’in Fiyatı Fırlayacak!

Kripto para cüzdanı ve ödeme altyapısı olarak faaliyetlerine devam eden Abra, son dönemde oldukça revaçta. Şimdilerdeyse bu uygulamayı hayata geçiren ve CEO’luk görevini üzerine alan Bill Barhydt, popüler kripto para birimi Bitcoin’in fiyatıyla ilgili önemli bir açıklamada bulunmuş oldu.

Pazar hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in son günlerde yaşamış olduğu ağlatısal düşüşe rağmen değerleneceğini öne devam eden Barhydt, kesinlikle iyimser bir bakış açısına haiz.

2018’de fiyatlar yükselişe geçecek

Basın mensuplarına verdiği bir demeçte Bitcoin’in ve diğeri bir oldukça kripto para biriminin 2018 yılı içinde yükselişe geçeceğini söyleyen Abra CEO’su, buna gerekçe olarak ise kurumsal yatırımcıların ve milyar dolarlık hedge fonlarının artık yatırımlarını kripto para birimlerine yöneltme sonucu aldığını “Hedge fonlarıyla ve yüksek gelire haiz bağımsız yatırımcılarla konuştum. Kripto para borsasındaki volatilite, özetlemek gerekirse fiyat oynaklıklarına bakarak bunda ciddi bir fırsat görüyorlar. Tahminime nazaran yatırımlarının ciddi bir kısmını kripto para birimlerine yatırabilirler” sözleriyle öne sürdü.

Kripto para pazarı kan kaybediyor!

Aralık ayının ortalarına doğru 800 milyar dolarlık pazar hacmine haiz olan kripto para borsası, aradan geçen süre zarfında yüzde 50 kıymet yitirilmesine uğrayarak 300 milyar dolara doğru geriledi. Bir tek her nedense Abra CEO’su bu tablonun yakında değişeceğine inanıyor.

Hatırlanacağı suretiyle Bitcoin, geçtiğimiz yıl tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 20 bin dolar bandına yaklaşmıştı. Şimdilerdeyse o ışıltılı günlerini mumla arıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir