AdEx (ADX) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

AdEx (ADX) Nedir?

Dünyanın en büyük ve en kazançlı sektörlerinden önde gelen reklam endüstrisinin blok zincirine girmesi oldukca uzun sürmedi ve AdEx ile geçiş başlamış oldu.

AdEx: Temel Bilgiler

AdEx, Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanan açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan bir dijital reklam değişiklik platformudur. AdEx, hem reklamverenler hem de reklam yayıncıları için saydam, odaklanmış ve güvenli bir edinim sağlamak için oluşturulmuştur.AdEx, reklam verenlerin ve reklam sağlayıcıların, kullanıcılara keyifli bir reklam deneyimi sunarak erişimlerini genişletmek için ortaklık yapabilecekleri bir platformdur.

AdEx, mevcut dijital reklamcılık platformlarını değişiklik yapmak amacıyla oluşturuldu. AdEx Kullanıcı Profili isminde olan benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir profil oluşturmanın temel mekanizması üstünde çalışır. Bu profil vasıtasıyla, kullanıcılar kendilerine hangi reklamların sunulacağını denetim edebilir. AdEx’in bu özelliği, AdEx Profili reklamverenlerinin kullanıcı odaklı reklamlar sunarak reklamlarından maksimum getiri elde etmelerine olanak tanır.

Bir ERC20 tokenı olan ADX token, AdEx platformunun resmi kripto para birimidir. AdEx platformunda, reklam alanı ve süresi satın alma, satma ve teklif verme şeklinde işlemleri yapmak için ADX tokenları kullanılır.

AdEx Geliştirme

AdEx, Ivo Georgiev ve Dimo ​​Stoyanov tarafınca kuruldu. Her ikisi de daha ilkin bir video eğlence platformu olan Stremio üstünde çalıştı. Ivo Georgiev, 2012’den beri Stremio’nun CEO’su olarak vazife yapıyor ve Dimo ​​Stoyanov, UX ve UI tasarımcısı ve ön uç geliştiricisi olarak hizmet veriyor.

Haziran-Temmuz 2017’de AdEx, token satış kampanyasını yada İlk Para Teklifini başlattı. AdEx, satışın ilk üç saatinde 10 milyon dolar topladı. Hemen sonra dağıtılan toplam 100 milyon ADX tokenı basıldı.

AdEx’in Yararları Nedir?

AdEx Teknolojisi

AdEx, akıllı bağlantıların gücünden yararlanmasına müsaade eden Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Akıllı sözleşmeler, AdEx Core’un ayrılmaz bir parçasıdır ve işlemlerin kolaylaştırılması, reklamların seçilmesi ve izlenmesi şeklinde karmaşık işlevleri yerine getirmesini sağlar. AdEx Core’un birincil bileşenleri şunlardır:

-ADXToken

-ADXPublisherRegistry

-ADXAdvertiserRegistry

-ADXUserRegistry

-ADXExchange

AdEx’in bir öteki mühim pozitif yanları, herhangi bir tarayıcı, internet sayfası yada başka bir web uygulamasıyla entegre olabilmesidir. Bu, HTML5 üstüne inşa edilen AdEX SDK ile mümkün kılınmıştır. Adex SDK’nın iki emek verme modu vardır :

Tam Mod

-Işık Modu

AdEx Kullanım Alanı

Google AdSense ve Feysbuk şeklinde reklam ağları, tüketicilerine reklam tercihleri ​​üstünde sınırı olan bir denetim sağlar. Öte taraftan AdEx, her kullanıcı için benzersiz bir profil oluşturarak AdEx deneyimlerini kişiselleştirmelerine olanak tanır. Bu, reklamverenlerin reklamları daha duyarlı bir halde sunmalarına ve reklamlarından daha yüksek getiri elde etmelerine destek sunar.

Mevcut reklamcılık ekosistemi, reklamcıların kullanıcıları reklamlarla bombardıman etmesine izin verdi. Bu, reklam engelleyicilerin kullanımının artmasıyla sonuçlandı. Sadece reklam engelleyicilerin yaygın kullanımıyla, kullanıcılar kendileri için yararlı olabilecek detayları de kaçırır. AdEx, reklamverenlerin reklamlarını içerikle eşleşecek ve uyum sağlayacak şekilde görsel olarak tasarlamasına olanak tanır. Kullanıcılar, AdEx Kullanıcı Profilinin kullanımıyla, görmek istedikleri reklam türlerini de seçebilirler.

AdEx Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

AdEx (ADX) Satın Alma

AdEx bir ERC20 tokenıdır, bu yüzden AdEx platformu ADX madenciliğini desteklemez. Gelecekte, AdEx, iştirakçilerin yeni oluşturulan tokenlarla ödüllendirilebilecekleri ADXToken2 yada yalnız ADXT adlı başka bir token modelini başlatmayı planlıyor.

Potansiyel alıcılar, Binance, Upbit, Bittrex vb. Benzer biçimde küresel olarak çeşitli pazarlarda ADX token satın alabilirler. Bir çok pazar, ADX kripto para birimini iki kripto para birimi ile eşleştirmiştir – BTC ve ETH.

AdEx (ADX) Depolama

ADX, ERC20 tipi bir token olduğundan, herhangi bir ERC20 token uyumlu cüzdanda saklanabilir ve bu, bir ADX cüzdanı olarak muhteşem şekilde çalışır. Popüler seçenekler içinde MyEtherWallet, MetaMask, vb. bulunur. ADX tokenları, Ledger Nano S ve Trezor şeklinde donanım cüzdanlarında da saklanabilir.

AdEx (ADX) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Yalnızca eşler arası işlemlere müsaade eden Bitcoin’in aksine, ADX, mevcut kusurlu dijital reklam platformunun yerini alacak şekilde hususi olarak tasarlanmış, başlı başına bir ekosistemdir. AdEx, reklamverenler, yayıncılar ve hatta tüketiciler şeklinde tüm tarafların yararlanabileceği güvenli ve saydam bir platform sağlamayı amaçlamaktadır.

AdEx kripto para birimi, AdEx Core’un ayrılmaz bir parçasıdır. AdEx ekosistemindeki reklam alanlarında alım, satım, teklif verme şeklinde işlemleri yapmak için kullanılır. AdEX, ADXT adlı başka bir token getirmeyi hedefliyor, bu token, iştirakçilerin belirli işlevler için yeni basılan tokenlarla ödüllendirilmesine izin verecek.

AdEx’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

AdEx’in haiz olduğu mühim bir avantaj da haiz olduğu ekibidir. Ekip, Stremio isminde başarı göstermiş bir iş modeli geliştirdi ve başlattı. Hepsi bu değil! Ekip, kriptografi ve blok zinciri teknolojisi, yazılım geliştirme, video akışı vb. şeklinde değişik alanlarda uzmanlığa haiz üyelerden oluşur.

Stremio haricinde AdEx, Fintech Blockchain Group, Dexy, Ink, iab, vb. şeklinde yerleşik şirketlerle başka stratejik ortaklıklara imza attı. AdEx’in NEO ile ortaklığı, fiyatının ortalama %400 artmasıyla sonuçlandı.

Dijital reklamcılık aslına bakarsanız gelişen bir iş olduğundan, bir platform olarak AdEx’in iyi bir gelişme oranı vardır. Sadece mevcut platformundaki kusurları ortadan kaldırarak ve güncellemeleri devam ettiren AdEx, yakın gelecekte sağlam durmayı hedefliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir