Alexander De Croo: Bunu Destekliyoruz

Belçika Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Alexander De Croo, Dünya Yiyecek Programı’na 2 milyon euro oranında Belçika hükümeti tarafınca bağış yapıldığını deklare etti. Blockchain teknolojisi üstünden geliştirilen bir sisteme meydana getirilen bağış ile ilgili olarak Belçika Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Alexander De Croo tarafınca izahat yapılmış oldu.

Croo  ”Bir kere şunu söylemek gerekir ki yenilikler kimi zaman yaşam kurtarmış olur. Bu yıl dünya genelinde ortalama 128 milyon insan insan olmanın getirmiş olduğu temel haklara muhtaç kaldı. Bu, üç yıl önceki rakamın maalesef 3 katı. Bizim bu aşamada yapmamız ihtiyaç duyulan yardımları daha efektif, adil ve saydam meydana getirecek bir sistem bulmamız. Bu sayede lüzumlu yardımları insanlara oldukca daha kolay ulaştırabiliriz. Belçika olarak Dünya Yiyecek Programı’nın bu vizyonunu sonuna kadar destekliyoruz. Onlara, insanlığın bu kadar gerekseme duyduğu bir şeyi yenilikçi bir sistemle çözmeye çalışmış oldukları için büyük minnet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Devamlı Gelişiyor

Blockchain teknolojisinin devamlı olarak son dönemde pozitif açıklamaları üstüne çekmeye başlaması, blockchain teknolojisine ilginin fazla bulunduğunu bir kez daha doğruluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir