Alibaba Kullanıcılarına Bedava Bitcoin Dağıtacak: Nasıl Mı? İşte Detaylar

Çin’in ve dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından önde gelen Alibaba, kripto para tabanlı alışveriş uygulaması Lolli ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında artık Alibaba kullanıcıları, çevrimiçi alışveriş deneyimlerinde yaptıkları harcamaların %5’ine kadar Bitcoin kazanma şansını elde edecek.

11 Kasım’da Duyuruldu

İşbirliği tüm dünyada olduğu şeklinde Çin’de de online alışveriş çılgınlığının değişik bir boyuta taşındığı 11 Kasım’da duyuruldu. Lolli’nin verilerine nazaran geçtiğimiz yıl 11 Kasım’da Alibaba kullanıcılarının yaptıkları alışverişlerin toplam kıymeti 31 milyar dolara ulaşmıştı.

Lolli kurucu ortağı ve CEO’su Alex Adelman yapmış olduğu açıklamada Alibaba ile kurmuş oldukları ortaklığın şirketleri için bir dönüm noktası olacağını kaydetti. Adelman’ın açıklamalarından kısa bir kesit şu şekilde:

“Bu iş birliğiyle beraber kullanıcılarımız, satın aldıkları milyonlarca ürün için Bitcoin kazanacak. Bu ortaklık bizim için oldukça mühim.”

Yalnız ABD’liler Kullanabilecek

Ek olarak şaşırtıcı bir halde yeni ortaklık programının, yalnızca ABD’den meydana getirilen satın alımlarda geçerli olacağı belirtiliyor. Lolli İletişim Departmanı Başkanı Aubrey Strobel yapmış olduğu açıklamada Çinlilerin programa katılamayacağını belirtti.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir