Almanya Halkı Kripto Paraları Sevmeye Başlıyor

Almanya halkının kripto paralar ile ilgili olarak pozitif düşüncelere haiz oldukları araştırmalar sonucu elde edildi. Almanya halkının %29’u kadarının kripto paralar ile ilgili düşüncesinin pozitif yönde olduğu, öteki kısmının ise kripto paralar mevzusunda pek fazla düşünceye haiz olmadığı açıklandı. Halkın %29’u kadarının gelecekte kripto para satın almaya yönelik girişimlerde bulunmasının beklendiği araştırmada, ilerleyen yıllarda Bitcoin’den ümidin oldukca daha çok yükselmesinin beklendiği açıklandı.

Araştırma resmi olarak yapılmadığı için doğrulanamadı. Tüm bunlara karşın Alman halkının tercihinin pozitif olması ve kripto paralara duydukları güvenin en üst düzeyde olması yatırımcıları sevindiren bir gelişme olarak yorumlandı.

Almanya’dan Yatırım Fazla

Avrupa Birliği üyesi ülkeler içinde kripto paralara en fazla yatırım icra eden ülkeler içinde ilk sırada gelen Almanya, kripto paralar ile ilgili almış olduğu önlemler ve geleceğe dair meydana getirilen siyasal açıklamalar ile enerjisini ve tesirini gösteriyor. Almanya’da kripto paralara dair algının pozitif yönde olmasının ise yatırımcıların güvenlerini daha çok arttıracak bir gelişme olduğu ifade edilirken, öteki AB üyesi ülkelerde Almanya halkı kadar kripto paralara dair pozitif fikir içinde olunmadığı tahmin ediliyor.

  • Almanya ekonomik olarak en fazla gelişmiş ülkelerin en başlangıcında gelen ve devamlı olarak bütçesinden fazlalık arttırmayı başaran ülkelerden birkaç tanesi içinde kendisine yer bulmakta. En fazla kazanç sağlanan sektör ise otomotiv sektörü olmasına karşın ülkede son model araçlar yerine düzgüsel çaplı araçlar fazlalıkta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir