Alp Işık Kripto Teknik’e Konuk Oldu: Yükseliş Ne Zaman?

Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Alp Işık, Kripto Teknik kanalına konuk oldu. Söze Bitcoin yatırımına başladığı dönemleri anlatarak süregelen Işık, Bitcoin ağındaki madencilik ödülü yarılanmasından Ethereum hard forkuna, JP Morgan’ın çıkardığı kripto para biriminden Ripple’a kadar değişik mevzulara değindi.

Litecoin’in Segwit’e geçişinin etkilerinin Bitcoin’deki yükselişin demosu bulunduğunu belirten Alp Işık, 2020 yılındaki blok yarılanmasınında benzer şekilde gelişmeler yaşanmasına niçin olabileceğini söylemiş oldu. 2019 yılının ikinci yarısından itibaren kripto para yatırımcılarının gözünün 2020 senesinde gerçekleşmesi beklenen bitcoin madencilik ağındaki blok ödülünün yarılanmasına döneceğini belirten Alp Işık, bilgisayar mühendisi kimliğiyle Ethereun hakkında gelişimleri de yorumladı.

Işık, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmelerin gelecekte tüm sektörlerde kullanılabileceğini belirtti. Işık ek olarak Ethereum’da gerçekleşmesi beklenen Constantinople hard forkunun fiyatlanmaya başladığını da dile getirdi.

Kripto Teknik’te Bitcoin’in iyi mi muhafaza edileceğinde de değinildi. Işık, hususi anahtarın niçin yatırımcıda bulunması icap ettiğinin önemini deklare etti.

Alp Işık’ın programda Bitcoin yatırımına ve Bitcoin madenciliğine başladığı ilk günleri anlatmasıyla programda keyifli anlamış olur yaşandı. Kripto Teknik’te 20 Şubat’ta İstanbul Haliç Kurultay Merkezi’nde gerçekleşecek Blockchain Economy Istanbul Summit hakkında da konuşuldu. O şekilde göründüğü gibi Kripto Teknik bu bölümünde seyircileri keyifli anlamış olur yaşatacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir