Altcoin’ler Yeniden Uçuşa Geçti: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bilhassa Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle son birkaç ayda ciddi anlamda kıymet kaybı yaşayan altcoin piyasası tekrardan yeşile büründü. Bitcoin fiyatı nispeten stabil görünüm çizerken ETH, XRP, XLM ve TRX benzer biçimde kripto paralar son birkaç günde oldukça ciddi seviyede kıymet kazanmıştır.

Uzun süredir bekleneni vermekte zorluk çeken altcoin’ler mevcut yükseliş dalgasıyla geride bıraktığımız yıllarda %100’lük, %200’lük yükselişlere alışkın yatırımcıyı sevindirmeyi başardı. Bunda bilhassa altcoin’lerde 2018 yılından beri devam eden kan kaybı mühim öçlüde etkili oldu.

Ethereum 200 Doları Süratli Geçti

Son bir haftadır hem dolar hem de Bitcoin karşısında kıymet kazanmaya devam eden Ethereum, haberimizin hazırlandığı sırada 215 dolar seviyesini kırmayı başarmıştı. Bilhassa dün 200 dolarlık ruhsal direnç seviyesini kırmayı başaran ETH, sonrasında süratli bir yükseliş yaşadı.

XRP %15 Terfi etti

Son günlerde yatırımcısına en oldukça kazandıran altcoin’lerden biri de XRP, bilhassa Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği XRP son 3 günde 0,25 dolar seviyelerinden 0,30’a terfi etti. Son 24 saatte %15’i aşkın kıymet kazanan Ripple (XRP) haberimizin hazırlandığı sırada $0,305’ten işlem görüyordu.

Stellar Lumens (XLM) Kış Uykusundan Uyandı Mı?

ETH ve XRP’nin yanı sıra haftanın en iyi performans gösteren altcoin’lerinden biri de uzun süredir neredeyse kış uykusuna yatan XLM oldu. Geride bıraktığımız Haziran ayının son günlerinde 0,13 doları zorlayan XLM o günden sonrasında hızla kıymet kaybederek 0,055 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Şimdi ise XRP ile beraber oldukça güzel sayılabilecek bir yükseliş trendi yaşayan XLM basın saatinde %20’lik yükselişle $0,0687 seviyesinden işlem görüyordu. Önde gelen analistlere gore XLM’deki yükseliş trendi kırılmazsa popüler kripto para biriminde oldukça yakında tekrardan 0,12 dolar seviyeleri görülebilir.

Altcoin’lerdeki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Her ne kadar altcoin’ler yükseliş trendine başlamış olsa da bu durumun daha ne kadar devam edeceği belli değil. Bilhassa gelecek hafta Bakkt’tan gelecek gelişmelerle beraber Bitcoin’in piyasa hakimiyeti tekrardan yükselişe geçebilir ve altcoin’lerin suyunu çıkartabilir. Bundan dolayı dikkatli olmakta yarar var. Kripto para topluluğunun önde gelen analistlerinden Crypto Squeeze, Bitcoin’in bir iki hafta içinde yükselişe geçeceğini, altcoin yatırımcılarının o zamana kadar pozisyonlarını alması icap ettiğinin altını çizmişti.

Haftalık Teknik Analizlerimizi Göz Atmak İster Misiniz?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir