AMD: BTC madenciliği biterse bizde biteriz

En büyük ekran kartı üreticilerinden birisi olan AMD tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa kripto para madenciliğine ilginin azalması durumunda zor günler ekran kartı üreticilerini bekleyecek. Bilgisayarlar için üretilen ekran kartlarına oyuncular tarafınca talep gelmesine ve firmalar tarafınca etken olarak donanım parçası olarak satın alınmak zorunda olmasına karşın kripto para madencilerinin ekran kartı sektörünü en fazla yükselten adlar oldukları da gerçek.

Şirketten meydana getirilen açıklamaya bakılırsa ekran kartlarının üretimi için muhteşem yüksek iş gücü harcanmaya devam etmiş olduğu, piyasadan gelen yüksek talep dolayısı ile üretim kapasitesinin oldukça daha çok arttırıldığı açıklandı.

Çin ve Cenup Kore’de Yasal Engeller Getirildi

AMD’den meydana getirilen açıklamada ”Çin ve Cenup Kore’de bir süre ilkin yeni yasalar ile kripto para madenciliğine engellemeler getirildi. Eğer hepimiz istikrarsız olan kripto para borsası ve madenciliğine dikkat etmez isek gelecekte oldukça sıkıntılı maddi problemler ile karşı karşıya kalabiliriz” uyarısında bulunulmuş oldu. Meydana getirilen bu izahat madencileri korkutmaya yeterken, bir tek oyun oynamak için yüksek grafik kartlarına gerekseme duyan kullanıcıları ise ”fiyatlar için düşüş sinyali olabilir” düşüncelerini bununla beraber getirmesi ile bir nebze sevindirdi.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir