Amerika Birleşik Devletleri kripto para suçlarında rekor kırdı

ABD Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşlar ülkede kripto paralar ile işlenen suçlar mevzusunda üstün dereceli kırmayı sürdürüyor. Dünyanın en fazla kripto para suçlarının işlendiği ülke olduğu Group-IB araştırmasında ortaya çıkan ABD, kripto paralar ile işlenen suçlarda %56.1 oranı ile birinci sırada iken, Hollanda ise %21.5 oranı ile ikinci sırada.

ABD Birleşik Devletleri birinci sırada kabahat işlenen ülkelerden birisi olması dolayısı ile kripto paralar mevzusunda iyi mi önlemler alacak, yada önlemler alacak mı? Soruları da bu haberler sonrasında sıkça sorulmaya başladı.

ABD ve Hollanda durumun bilincinde

Kripto paralar ile işlenen suçlar bu 2 ülke adına büyük sorun değil, aksine asla sorun değil. İşlenen suçların günyüzüne çıkmaması ve insan hayatına zarar vermemesi dolayısı ile 2 ülkenin bu suçların kati kanıtını bulması oldukça zor ve durumun bilincinde oldukları için ihtimaller içinde önlemler almaları beklenmiyor. Rusya ve Çin’de kripto paralar ile ilgili daha oldukça ve daha ağır suçların işlendiği tahmin ediliyor. Brezilya ve Cenup ABD vatanlarında de bu yönde kabahat oranları devamlı artıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir