Amerikan SEC Müdürü’nden Bitcoin hakkında önemli açıklamalar

Washington yönetimi son dönemde kripto paraları hedef almış ve kripto paralar ile ilgili yasalar hazırlayacaklarının sinyallerini vermişti. ABD’de Bitcoin üstünden tartışmaların devam etmiş olduğu bugünlerde alevli tartışmaların ortasında kalan bir ekip yargı süreçlerinde yaşanmış olan sorunlarda bunun daha çok hızlanmasında etken olacak şeklinde görünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) Yatırımcı Eğitimi ve Müdafa Ofisi Müdürü Lori Schock, ise bir huzurevi ziyaretinde kendisine yaşlı bir kadının ”çocuklarım bana derhal Bitcoin almam gerektiği mevzusunda uyarıda bulunuyor, bu güvenilir mi?” sorusunu sorduğunu açıkladı. Bunun peşinden hanım ile yapmış olduğu konuşmasında kendisinin ”Bitcoin yada kripto paralarınız ile dolandırılsanız dahi SEC size hiçbir şekilde yardım edemez.” ifadelerini paylaştı ve yatırım yapmayı düşünenleri bu mevzuda uyardı.

Kasıtlı Olarak Kazandım Şeklinde Gösteriyorlar

Schock, ”en sevdiğiniz web sitesinin yada herhangi bir ünlünün Bitcoin üstünden para kazandım demesi, en iyisi bu demesi devamlı doğru olduğu anlamına gelmez” uyarısında bulunmuş oldu. Yatırımlara asla talih tarafınca karar verilmemesi gerektiğine değinen Schock, yatırım meydana getirecek olanların daha muntazam ve daha çok garantili olan yatırımlara yönelmesinin daha iyi olacağını, şu aşamada kripto paralara yatırım yapılmasını önermediklerini açıkça açıkladı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir