Andreas Antonopoulos Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: “ETF’ler İyi Fikir Değildi”

Kripto paraların önde gelen savunucularından Andreas Antonopoulos, Bitcoin Lightning Network ve ağdaki öteki geliştirmeleri tartışmak için Ivan on Tech podcast’ine konuk oldu. Lighning Network geliştirmesinin Bitcoin’e büyük katkı sağladığını belirten Antonopoulos şunları kaydetti:

Lightning Network’te yüksek güvenlik ve mahremiyet ile mikro ödemelerin yapılabilmesi ve işlemlerin anında gerçekleştirilebilmesi sebebiyle, bugün herhangi bir Katman 1 Blockchain ile yapamayacağınız bazı garip uygulamalar oluşturabilirsiniz. Ve kesinlikle bunların geleneksel finansal servislerle  yapılması ihtimaller içinde değil.

ETF’ler iyi düşünce değil

Kripto para ekosistemindeki gelişim döngülerini açıklamaya devam eden Antonopoulos, parçalanma, bulgu, konsolidasyon ve beraber çalışabilirlik standardizasyonu ile Lightning Network’ün çeşitli anlaşamalarla birden fazla bağlantısız ekosistemin köprülenmesine destek olacağını belirtti. Önde gelen kripto para savunucusu ek olarak, Bitcoin Borsa Yatırım Fonları’nın (ETF) onaylanması kripto para yatırımcılarının onları satın alması için fena düşünce bulunduğunu kaydetti.

 Bitcoin’e haiz olmak ve kendi anahtarlarınızla denetlemek size bir takım beceri kazandırıyor. Öteki şeylerin yanı sıra, ekonomik faaliyette bulunmak için Bitcoin’i çatallanmaya götürme, işlemlerinizi önceliklendirme, seçme ya da seçmeyi reddetme hakkınız var.

Kullanıcılar haklarından yoksun kalıyor

Antonopoulos’a bakılırsa, Bitcoin’e ETF’lerine ve koruyucu borsalar yöntemiyle kripto paralara yatırım icra eden, kullananların yatırımlarının hususi anahtarına haiz olmadıkları için yukarıdaki haklardan yoksun kaldığını belirtiyor. Bu tür senaryoların düzmece kuruluşların yasadışı etkinlik göstermesine olanak sağladığını belirten

Antonopoulos, kripto paraların küresel çapta kabul görmesini negatif etkilediğini belirtti.


ETF, Bitcoin için fena bir düşünce değil. ETF’yi satın alan insanoğlu için bu fena bir düşünce.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir