Andreas Antonopoulos: Yerli kripto para çıkarsa demokrasi ölür!

Eğitmen Andreas Antonopoulos, kripto paralar ile ilgili izahat ve yorumlarına devam ediyor. Hindistan Merkez Bankası’nın üstünde çalmış olduğu yerli kripto paranın üretilmesi ve ülkede resmi para birimi olarak kullanılmaya başlaması durumunda etkilerinin oldukca büyük olabilecek bulunduğunu ifade eden ve evvel uyaran Andreas Antonopoulos, 1.3 milyar insanoğlunun ekonomik krizi ve demokrasinin ölümü ile sonuçlanabilecek olan sonuçların ortaya çıkabilecek olduğu açıklamasında bulunmuş oldu.

Hindistan’da yerli kripto para çıkarılmasının diktatörlüğe doğru kayan yönetimi daha çok güç kazandıracak olduğu, vatandaşları ise daha çok susturacak ve korkutacak bulunduğunu belirten Andreas, bunun arkasında yatan sebeplerden birisinin de demokrasinin ülkede tamamen nüzul hale gelmesi için olabilecek olduğu açıklamasında bulunmuş oldu.

Vatandaşları tamamen karşı

Hintli vatandaşların ise ülkede yerli kripto para birimi olmasına tamamen karşı oldukları, esasen mevcut kripto paraların kafi olduğu ve mahalli kripto para birimine gerek olmadığı görüşünde oldukları belirtiliyor. Bitcoin sahiplerinin ise yasaklar ile karşılaştıklarından dolayı Hindistan Merkez Bankası’nın ilkin bu yasakları aşması ve çözmesini, sonrasında kendi kripto para üretmeyi düşünmesi icap ettiğini ifade ettikleri anlaşılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir