AP: Kripto Paraların Rakip Olması Çok Zor

Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON), kripto paraların merkez bankalarına rakip olmasının oldukça zor bulunduğunu ve bunun neredeyse bu aşamada imkansıza yakın bulunduğunu yazılı olarak AB’nin ilgililerine gönderdi. Avrupa’nın ihtimaller içinde ekonomik sorunlara karşı bugünlerde ABD ile yaşanmış olan problemler ve AB içinde Fransa’nın akıl almaz tavırları dolayısı ile yaşamış olduğu krizin ne süre sona erecek olduğu merak mevzusu olurken, bir yanda da kripto paralar mevzusu dikkatle işleniyor.

Kripto para yatırımları ile ilgili Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON) bünyesinde hazırlanan rapor sonucunda merkez bankalarına herhangi bir tesir yapmadığı ve merkez bankaları ile Euro’yu geçmesinin olanaksız olduğu belirtilen kripto paraların geçici bir dengeye haiz olduğu, devamlı yükselip düşen bir durumda olmasının tesiri ile ve arkasındaki gücün bilinmemesi dolayısı ile merkez bankalarının önüne geçmesinin olanaksız olduğu açıklandı.

Para Üstüne Para Basıyorlar

Avrupa, her gün milyarlarca dolarlık para basarken bu paraları Avrupa Merkez Bankası aracılığı ile AB üyesi ülkelerin talebine bakılırsa basıyor. Hali ile günde milyarlarca dolarlık para basılırken, ABD’nin tavırları ve kripto paraların en küçük bir tehdit daha yaratmaması için üst düzeyde önlemler alınıyor.

  • Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON) raporu halka açık bir halde açıklanmasa bile meydana getirilen açıklamalar hükümetler adına raporun pozitif yönde bulunduğunu gösteren etkiye haiz durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir