Apple Popüler Borsanın Mobil Uygulamasına Yasaklama Getirebilir

İnternet devi Google geçtiğimiz günlerde Ethereum tabanlı popüler merkeziyetsiz uygulama (DApp) tarayıcısı MetaMask’ı topluluk kurallarını ihlal etmiş olduğu nedeni öne sürülerek uygulama mağazasından kaldırmıştı. MetaMask’ın Android uygulama mağazasından kaldırılmasının peşinden, Apple da Coinbase’i uygulamasındaki DApp tarayıcı hususi durumunu kaldırmaya zorlayabilir.

İlgili: Merkezsiz Finans (DeFi) Nedir? Decentralized Finance Rehberi

28 Aralık’ta gösterilen bir Reddit gönderisinde, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarını Apple’ın mobil App Store politikasına uymak için DApp tarayıcı hususi durumunun cüzdan uygulamasından kaldırılmasının zorlanabileceği mevzusunda uyardı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong yazıya yorum yapmış oldu:

Coinbase CEO’su burada. Bunu görmek hakkaten talihsiz. Apple, App Store’dan Dapps kullanımını ortadan kaldırıyor şeklinde görünüyor.  Muhtemelen bu, öteki cüzdanlara (Trust, Argent, Metamask) kadar uzanır. Bu, Coinbase ve IMO’nun ekosistemi için fazlaca büyük bir tehdit.

Yukarıda belirtildiği şeklinde, haberler, Google’ın Ethereum cüzdanını ve DApp tarayıcı MetaMask’ı Android uygulama dağıtım platformu Google Play’den yasakladıktan kısa bir süre sonrasında geliyor.

MetaMask’ın şaşırtıcı kararın peşinden Google’a itirazda bulunduğunu sadece bu girişimin başarısız bulunduğunu hatırlatalım.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir