Aralık Ayında Bitcoin’i Neler Bekliyor: İşte Fiyatı Doğrudan Etkileyebilecek 3 Önemli Gelişme

Büyük umutlarla girilen 2019 yılı her ne kadar 2018 yılı kadar fena geçmese de kripto para yatırımcılarının beklentilerini karşılamadı. Bilhassa senenin ikinci yarısında düşüş trendine giren Bitcoin, 10 bin dolar ruhsal desteğinin de altına düşmesiyle iyiden iyiye kıymet yitirdi.

Sadece 2019 yılı tam olarak sonlanmış değil. Senenin son ayında Bitcoin’i hangi mühim gelişmeler bekliyor? Bitcoin fiyatı senenin son ayında mühim bir atılım gerçekleştirebilir mi hepsi? Detaylar haberimizde.

Bakkt’ın Nakit Uzantılı Bitcoin Opsiyonları

Bu yıl nihayaet piyasaya sürülen Bakkt, senenin son ayında iki yeni ürününü piyasaya sürecek. Bakkt’ın fizyolojik teslimli Bitcoin ETF’leri piyasada beklenilen etkiyi yaratmamıştı. Kripto para piyasasının Nakit Uzantılı Bitcoin Opsiyonları’na iyi mi bir tepki vereceğini hep beraber göreceğiz. Bakkt, 9 Aralık’ta müşterilerine iki yeni işlem seçeneği sunacak: Bitcoin (USD) Seçenekleri ve Bitcoin (USD) Nakit Uzantılı Aylık Vadeli İşlemler. Ek olarak daha dün, Bakkt’ın CEO’su Georgia eyaletine ABD senatörü olarak atandı.

Noel Yaklaşıyor

Bitcoin’de gelenekselleşen Noel Baba rallisi bu yıl da kendisini gösterecek mi? Bu probleminin yanıtını kripto para topluluğu merakla bekliyor. Meydana getirilen araştırmalar kripto paraların bilhassa de Bitcoin’in Noel, yılbaşı ve Şükran Günü’nde mühim hareketlilikler ortaya koyduğunu gösteriyor. Hatırlanacağı suretiyle Bitcoin 2017 yılının Aralık ayında girmiş olduğu yükseliş trendinin sonucunda 20 bin dolarla tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

CME Vadelilerinin Son İşlem Günü

Bitcoin vadelilerinin son işlem günü yaklaşırken Bitcoin’de de anormal hareketlilikler başlıyor. CME’nin internet sayfasında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin son günü olarak 27 Aralık 2019’a işaret ediliyor.

Meydana getirilen araştırmalar vadeli işlemlerin son gününde anormal bir hareketlilik gösterdiğini açıkça gösteriyor. Hatta bu mevzuda meydana getirilen bazı araştırmalar dahi bulunuyor.

Araştırma şirketi Arcane Research yapmış olduğu bir emek verme sonucunda CME Group’un Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin teslim tarihlerinin yaklaşmasının Bitcoin fiyatına ve kripto para piyasasına negatif şekilde yansıdığı bildirmişti. Bitcoin Fiyatı Manipüle Ediliyor Olabilirbaşlıklı haberimize buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir