Asya Ülkelerinin Kripto Para Engellemesinin Arkasında Yatan Gerçek

Asya ülkelerinin kriz yaratacak seviyede kripto paralar ile ilgilendiğinin kesinlikle duymuşsunuzdur. Devamlı olarak Bitcoin hakkında yeni engellemeler ve önlemler alınacak olduğu iddia edilen bu ülkeler ile ilgili olarak arkasında yatan sırrın ise ne olduğu hemen hemen tam olarak ortaya çıkmış değil.

Cenup Kore tarafınca hem düzgüsel vatandaşların kripto paradan uzak durmaları, hem memurların kripto paralar ile yakından yada uzaktan alakası olması durumunda oldukca ciddi ve ağır disiplin cezalarına çarptırılacak bulunduğunun açıklanması, krizin arkasında yatan sebep olarak gösteriliyor.

Asya Ülkeleri Krizi Tetikliyor

Asya ülkelerinin krizi devamlı olarak tetikleyen tavırları ve kripto paralara yönelik olarak uyguladıkları baskıların arkasında yatan sebebin ise kripto paraların ülkelerinin para birimlerine zarar verebilecek olduklarından olduğu iddia edilmekte. Bununla beraber Asya ülkelerinin bir öteki endişesi ise ihtimaller içinde yitik durumlarında ve kara para aklama, vergi kaçırma şeklinde durumlarının olması durumunda bu tür işlemlerin takip edilemeyecek olduğundan kaynaklandığı iddia edilmekte. Elbet gerçek sebepleri ve niçin dolayı engellemek için can attıklarını gelecek aylarda görebileceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir