Asya’nın En Zengin İş Adamından Blockchain Atılımı: Şirketi Kendi Ağını Geliştirecek

Asya’nın en varlıklı insanı Mukesh Ambani’nin sahibi olduğu Hindistan’ın mobil şebeke operatörü Reliance Jio Infocomm, Blockchain teknolojisine yöneliyor.

Şirketinin senelik genel kurul toplantısında Reliance Jio’nun önümüzdeki 12 ay içinde dünyanın en büyük Blockchain ağlarından birini piyasaya süreceğini belirten Ambani şunları kaydetti:

“Blockchain ağı, kullanıcılara veri gizliliği sağlamanın yanı sıra kuvvetli endüstrilere de odaklanıyor. Blockchain teknolojisini kullanarak, neredeyse her türlü işlem için eşi benzeri görülmemiş güvenlik, şeffaflık, otomasyon ve verimlilik sağlayabiliriz.

Bu, Hindistan için, bilhassa tarımsal ürünler ve ekonomimizin can damgasını oluşturan öteki ürünler için tedarik zincirlerimizi modernize etmek için yaşamsal bir öneme haiz.

Ek olarak, Blockchain’i kullanarak, verilerimizin küresel firmalar tarafınca değil, Hint halkının haiz olduğu ve denetim etmiş olduğu teknolojiyle veri gizliliği için yepyeni bir model buluş etme fırsatına sahibiz.”

Kasım ayında, Reliance Jio’nun bir petrol ve organik gaz iştirakı olan ana şirketi Reliance Industries, HSBC India ve ING Bank Brussels’le ortak olarak ilk ticari finansman işlemini gerçekleştirmek için Blockchain teknolojisini kullanmıştı.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir