Atari, Kendi Para Birimi ile Sahalara Geri Dönüyor

Atari bir zamanların oyun denince aklına gelen ilk isimdi. Geçtiğimiz günlerde yeni oyun konsolu olan Ataribox ile ilgili haberlerin yayılmasıyla beraber çocukluğunda Atari ile büyüyen nesil bu haberlere tepkisiz kalmamıştı. Ataribox ile küllerinden doğmayı düşünen şirket bu sefer bambaşka bir atılım yapmış oldu.

Atari, Infinity Networks şirketinin %15 hissesini aldı. Bu şirket blockchain tabanlı dijital eğlence platformu geliştiriyor. Yapmış olduğu yatırımla kripto para piyasasına giriş yapacağının da sinyalini veren Atari, vizyon değişikliği sebebiyle piyasalara süratli bir giriş yapabilir. Kripto Parasına Atari Token adını veren şirket, daha duyuruyu yaptıktan kısa süre sonrasında bile büyük kar elde etti.

Kendi kripto parasını açıkmasıyla beraber hisseleri  % 60 arttı ve bu durum ile beraber Pariplay ortaklığını da geliştirmeye karar verdi.  Ataribox kullanan kullananların web üstünden dijital para kullanarak “kumar” oynayabilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Her ne kadar etik olmasa da Atarinin bu şekilde bir hizmet vermesi ile kripto para dünyasında adından söz ettireceğe benziyor. Kripto paraların oyun üstünden ve internetten ödeme sürecinin değiştireceğini söyleyen şirket, bu gelişmelerden  uzak kalmak istemiyor. Atarinin piyasaya girmesiyle beraber ise hareketli günlerin bizi beklediği aşikar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir