Avrupa Birliği Komisyonu: Kripto Paralar Yasal, Ama Bir Şartla!

Avrupa Birliği komisyonu, Avrupa sınırları içinde gerek Bitcoin üretiminin, gerek ise Bitcoin ve öteki kripto paralara yatırım yapmak mevzusunda en küçük bir engel olmadığını, yalnız bir şartın bulunduğunu deklare etti. Meydana getirilen bu izahat ile AB üyesi ülkelerin vatandaşları rahat bir halde kripto paralara yönelebilecek iken, AB’nin tek şartının ise elektrik faturalarına dayalı olduğu açıklandı.

Avrupa Birliği Dijital Iktisat ve Toplumdan görevli komisyon üyesi Mariya Gabriel, yapmış olduğu açıklamalarında ”eğer ki AB üyesi ülkelerde belirli bir enerji tüketiminin üstüne geçilmeden üretim yapılıyor ise bunu engellemek ve yasaklamak uygun değil, bununla ilgili problem olmadığı için hemen hemen kanun çıkarılmış ve karar verilmiş değil” açıklamalarında bulunmuştu.

Avrupa Birliği Kararını Vermeye Hazır

Avrupa Birliği komisyonu, tarafınca meydana getirilen bu açıklamaların arkasından gerek üretim, gerek ise Bitcoin kullanımı mevzusunda hiçbir problemin olmaması ve genel olarak vatandaşlara bu hakkın tanınması dolayısı ile BTC’nin fiyat artışı yaşayabilecek olduğu düşünülüyor. Kripto paralar ile ilgili olarak ABD ve AB’nin en mühim ülkeler oldukları, AB üyesi ülkelerin en fazla kripto para kullanımı meydana getirilen topluluklardan olduğu iddia edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir