Avrupa Birliği Kripto Paralar İle İlgili Kesin Karar Almak İstiyor

Avrupa Birliği yetkilileri tarafınca alınan karara bakılırsa yakın süre içinde kripto paralar ile ilgili daha katı kurallar alınacak ve alınacak olan bu kurallar Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ekonomik olarak en üst düzeyde güvenliğini sağlayacak. İddialara bakılırsa esasen bir süredir kripto para yasaları üstünde çalışmalara devam eden Avrupa Birliği yetkilileri, bu çalışmaların neredeyse sonuna geldiler ve kripto paralar ile ilgili olarak hazırladıkları yasalar kapsamında yeni dönemde üst düzey yetkililer ile bu kararları ve yasaları paylaşacaklar.

Avrupa Birliği tarafınca alınacak kripto para kararları normal olarak tüm AB üyesi ülkelerde uygulanmaya başlamış olacak. Sadece AB tarafınca alınacak olan kararlar yasaklama yada vatandaşları hiçbir şekilde kripto paraları uzaklaştırmaya yönelik olmayacak. Aksine AB üyesi vatandaşlarının en üst düzeyde korunmasını sağlamak için uygulamaya koyulacak.

Avrupa Birliği Ne Diyecek?

Avrupa Birliği tarafınca alınacak olan karar ile ilgili net olarak bir karar verilmiş değil. Zira kripto paralar ile ilgili alınacak olan kararın iyi mi olacağını ise gelecek günlerde hep beraber görebileceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir