Avrupa Birliği, önlemler alacak mı?

Avrupa Birliği yöneticileri yakın bir vakit sonrasında kripto paralar mevzusunda ve kripto para borsaları mevzusunda bazı yeni önlemler alabilir. Avrupa’da gösterim icra eden kripto para haber sitelerine bakılırsa belirli birkaç probleminin bulunmuş olduğu kripto paralar ve kripto para borsaları mevzusunda Avrupa Birliği ülkeleri ortak bir karara varmak suretiyle emek harcamalar yapıyor olabilir.

Almanya ve Fransa öncülüğünde alınması beklenen bazı yeni kararların ve ihtimaller içinde dolandırıcılık, kara para aklama, para aklama ve bazı belirli mevzularda yaşanmış olan sorunları çözmek adına önlemler alınması mevzusunda üye ülkeler ile yeni adımlar atılabilecek bulunduğunu düşünüyor.

Kafi tedbir yok!

Avrupa’da gösterim icra eden kripto para siteleri mevcut yasalar ile kafi oranda tedbir alınmadığını ve bunun yatırımcılar için de, hükümetler içinde büyük sorunları bununla beraber getirebilecek gelişmeler olduğu görüşünde. İddialar bu yıl olmasa bile gelecek yıl içinde yeni bazı yasaların ortaya çıkabilecek olduğu ve geriye dönük olmasa bile ileriye dönük ihtimaller içinde fena sonuçların önlenmesinde mühim rol oynayacak.

AB üyesi ülkelerin alacak olduğu yasal önlemlerin yatırımcıları etkilemesi beklenmiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir