Avustralya Hükümeti Bazı Önlemler Almak Zorunda

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) üyelerinden birisi olan John Price’a bakılırsa ülke genelinde kripto paralar ve varlıklar ile ilgili ciddi önlemlerin derhal devreye sokulması gerekiyor. Tüm dünyada kripto paraların yaygın hale gelmesi ile beraber web üstünden kripto para vakalarının yaşanmaya başlaması ve dolandırıcılık olaylarının arttığına değinen üye Price, bu mevzuda kendi devletlerinde problemler yaşanmaya başlamadan derhal önlemler alınmasının oldukça büyük önemi bulunduğunu hatırlatıyor.

Avustralya’nın kripto paralar ile ilgili alacak olduğu önlemler hakkında pek fazla izahat yapmayan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) üyelerinden birisi olan John Price, alınması ihtiyaç duyulan önlemler hakkında da hükümetin çalışmalara başlaması icap ettiğinin altını çizdi.

Ülkeler Önlemler Alıyor, Türkiye’de Önlemler Alabilir

Şimdiden önlemler almaya süregelen ülkeler olmasına karşın Türkiye’de ise hemen hemen daha kripto paralar ile ilgili olarak bir tedbir alınmış değil. En azından şu aşamada Türkiye’de kripto para dolandırıcılıklarının artmaya başladığı bugünlerde bazı önlemlerin seçimlerden sonrasında alınması oldukça büyük ehemmiyet taşımakta. Zira her vatandaşın üstün bilgisi olmadığı benzer biçimde bazı vatandaşların kripto paralar hakkında informasyon sahibi olmasına karşın dolandırıldıkları oldukça açık bir halde görülebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir