Avustralya Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması

Avustralya Merkez Bankası ödeme politikaları görevli yöneticisi Rony Richards, kripto paralar ile ilgili mühim açıklamalara imza attı. Kripto paralar ile ilgili aldıkları önlemler olup olmadıkları soruya tam net cevap vermeyen yönetici, kripto paralar ile ilgili lüzumlu önlemleri almak, lüzumlu yasal düzenlemeleri yapmak ve kripto paralar üstüne daha çok hakim bir ülke olmak için durumdan haberdar olduklarının açıklamasında bulunmuş oldu.

Avustralya Merkez Bankası ödeme politikaları görevli yöneticisi Rony Richards, Bitcoin’in yapısal sorunları dolayısı ile kullanılamaz duruma getirdiğini, bunun bununla beraber kullanılamaz bir kripto para olması ve yapısal sorunları olması dolayısı ile ciddi sıkıntıların bununla beraber getirdiğini deklare etti.

Gelişmiş Ülkeler Açıklaması

Richards, gelişmiş ülkelerin yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde de bu duruma karşı onlarında sıcak bakmadığını ve kripto paralar ile ilgili beklentinin son aşama düşük ve negatif bulunduğunu deklare etti. Gelişmiş ülkelerde kripto paralar hakkında yeni gelişmeler mevcut olmadığına, negatif düşüncelerin fazla olduğuna değinen Richards, bu mevzu hakkında daha çok izahat yapmadı. ABD Ulusal Biriki Bankası yönetimi tarafınca da kripto paralar mevzusunda izahat yapılmış ve Bitcoin’in bir engel yada tehdit olmadığı sadece bu mevzuda adım atmayı hemen hemen bu aşamada düşünmedikleri bilgisi paylaşılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir