Avustralya’da 35 bin dolarlık vurgun

Avustralya’da yaşanmış olan 35 bin dolarlık kripto para vurgunu ülkeyi karıştırdı. Avustralya polisi yapmış olduğu açıklamada, 4 değişik göçmenin telefon ile dolandırıcılar tarafınca aranarak bankadaki paralarını çekmelerini istediklerini ve vergi borçlarını aynı gün kendi talimatları doğrultusunda ödememeleri durumunda hapis cezasına çarptırılacak olduklarını iddia ederek, 35 bin dolarlık vurguna imza attıklarını doğruladı.

Avustralya polisi, açıklamada 4 göçmenin telefon ile arandıktan derhal sonrasında bankada olan paralarının çektirildiği ve arkasından ülkede bulunan Bitcoin ATM’sine gidilerek bu ATM’den paranın ilgili cüzdan numarasına yatırılması icap ettiğini belirttikleri ve bu adımın arkasından göçmenlerin 4’ü tarafınca değişik değişik dakikalarda Bitcoin ATM aletinden paranın dolandırıcılara gönderildiğini deklare etti.

Soruşturma başlatıldı

Polis ekipleri mevzu hakkında derhal soruşturma başlatıldığını ve soruşturmanın hemen hemen devam ediyor bulunduğunu deklare etti. Takımlar, paranın geri alınıp alınamayacak olduğu mevzusunda dolandırıcılara telefon numarasından erişilebilir ise bunun mümkün olabileceğini aksi halde bunun mümkün olmayacak olduklarını basın ile paylaşırken tüm ihtiyaç duyulan çalışmaların yapıldığını tek tek açıkladılar. Dolandırıcıların ise ondan sonra mağdurları aramadığı ve telefonlarına ulaşılamadığı ekiplerce açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir