Bakkt’ın Merakla Beklenen Açılışına Sayılı Günler Kala Tom Lee’den Açıklama Geldi

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, 19 Eylül’de sektöre ilişkin mühim değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Twitter hesabı üstünden takipçilerine seslenen Tom Lee, Bakkt’ın Bitcoin’e pozitif katkıda bulunacağını düşündüğünü belirtti.

Önde gelen piyasa analistine gore Bakkt’ın kapılarını açmasıyla kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan itimatı güçlenecek.

Bakkt, 23 Eylül itibariyle ilk fizyolojik Bitcoin vadeli işlem ürünlerini sunmaya başlamış olacak. Platforma para yatırma işlemleri ise ortalama 2 hafta ilkin 6 Eylül’de başladı.

Bitcoin Yükselişe Geçebilir

Kripto para topluluğunun merakla beklediği açılışa artık sayılı günler kaldı. Sadece Bitcoin ve altcoin’ler hala tatsız bir performans sergiliyor diyebiliriz. Dün herhangi bir destek bulamaması sebebiyle 10 bin doların altına gerileyen Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 10.170 dolardan işlem görüyordu. Sadece Lee’ye gore Bitcoin yeniden pozitif bir yükseliş sergileyebilir.

Sadece Bitcoin vadeli işlem ürünleri için ortaya atılan yeni bir kuram yatırımcıları ürkütüyor. Teoride CME Group’un vadeli işlem sözleşmelerinin açılış ve kapanış tarihlerinde Bitcoin fiyatının baskıya maruz kalmış olduğu belirtiliyor.

Binance’in Vadeli İşlem Platformunun İşlem Hacmi Üstün dereceli Kırdı

Ek olarak dünyanın en popüler kripto para borsası Binance de geride bıraktığımız haftalarda kendi vadeli işlem platformunu duyurmuştu. Hemen hemen ürün yalnız davetli kullanıcılara açık olsa da Binance cephesindeen meydana getirilen açıklamaya gore platformun işlem hacmi daha şimdiden 150 milyon dolara ulaştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir