Bankalar Kripto Paralar Üzerinde Çalışıyor

Kripto paralar dünyada ilgi görmeye başladıkça dünyanın en büyük bankalarının kripto paralara ilgi gösterir hale gelmesi naturel bir durum. Kripto para sahibi olan bankalar olduğu suretiyle hemen hemen daha şu aşamada kripto paraların başarıya ulaşmış olamayacak bulunduğunu düşünerek yatırım yapmayan bankalar olduğu açık bir halde bilinmekte. Türk bankaları bu mevzuda Bitcoin ve Ethereum yatırımı yapmayan bankalar olarak tanınır iken ABD’li ve Avrupa’daki bankaların kripto paralara ilgi gösterdiği, buna uygun şekilde oldukça yüksek miktarlarda olmayacak şekilde yatırımlar ile kazanç elde ettikleri açıklandı.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki bankaların kripto paralara bu denli yanaşması ve kripto paralar ile ilgilenmesinin arkasında  Bitcoin ve Ethereum’un çok çok fazla göz önünde olması gelirken, bir öteki taraftan ise kripto paraların gelecekte tüm kullanıcılar tarafınca kullanılabilir hale gelebilecek olduğu belirtiliyor.

Asya Bankaları Daha Oldukça İlgileniyor

Asya’da yasal olarak bazı önlemler olmasına karşın Asya vatanlarında (Cenup Kore, Tayland, Japonya ve Çin) bankaların kripto para yatırımlarının gün be gün arttığı belirtiliyor. Rusya bankası olan Sberbank tarafında ise kripto para yatırımlarının olmadığı sadece yakın gelecekte blockchain teknolojisi ve Bitcoin yatırımlarının banka tarafınca yapılabilecek olduğu, İran ile Rusya içinde kurulacak olan kripto para ticareti ortaklığının Sberbank tarafınca yürütülebilecek olduğu düşünülüyor. Şu aşamada Sberbank tarafınca bu mevzu ile ilgili izahat ise yapılmış değil.

  • Sberbank ile Şekerbank değişik bankalardır. Sberbank Rus bankasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir