Barclays Bank’tan Bitcoin Açıklaması

Londra merkezli olarak tanınan ve İngiltere’nin saygı duyulan bankalarından birisi olarak malum Barclays Bank, son günlerde Bitcoin ile ilgili yapmış olduğu araştırmalar ve analizler sonucunda bir izahat yayınladı.

Barclays Bank, ”Toplumda varlık sahibi kişilerin sayısı arttıkça, toplumun yeni alıcıları olmaya aday kısmında (toplumun potansiyel ev sahibi kısmı) azalış görülürken, yeni satıcılar olmaya aday bölümde artış görülüyor. Sonunda bu artmış olan fiyatların durağanlaşmasına niçin oluyor ve tedarikçi kısma sürekli olarak gelen tesadüfi sarsıntılar, satıcıların alıcılara oranını arttırıyor ve fiyatlar düşmeye başlıyor. Bu da fiyat düşüşlerinin katlanarak artacağının öngörülmesiyle beraber satış baskısına niçin oluyor.” ifadelerini kullandığı bu açıklamada Bitcoin’in ve öteki kripto para birimlerinin devamlı olarak düşecek bulunduğunu iddia etti.

Barclays Bank Analistleri Araştırdı

Bankadan meydana getirilen açıklamada ”İnanıyoruz ki kripto para yatırımlarında spekülatif köpürme safhası – hatta kim bilir en yüksek fiyatlar- artık geçmiş olabilir.” ifadeleri ile izahat tamamlanırken, kripto para balonunun bugün günümüz şartlarında patlamış bulunduğunun iddia edilmesi kripto para yatırımcılarının tepkisini fazlaca fazlası ile çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir