Başarılı Analist Açıkladı: İşte XRP’deki Kötü Performansının İki Nedeni

Piyasanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı 2019 süresince iyi bir performans sergilemekten uzak kaldı. Yıla 0,37 dolar seviyesinde başlayarak, 23 Haziran’da 0,48 dolara hafifçe dokunan XRP o günden bu yana ciddi seviyede kıymet yitirdi. XRP fiyatı son olarak 6 Kasım’da 0,30 dolardan işlem görüyordu.

O zamandan beri destek sunar bir biri ardına kırıldı ve XRP sırasıyla 0,25 ve 0,22 dolar ruhsal desteklerinin altına geriledi. 8 Aralık’tan bu yana, XRP bu seviyenin altında işlem görüyor. En popüler 3. kripto para şu anda 0.19 dolar bölgesinde sıkı bir halde oturuyor.

Twtter’da uzman kripto analisti Mati Greenspan’a, Ripple’ın bu yıl ulaşmış olduğu tüm kilometre taşlarına rağmen, XRP’nin fiyatının uzun süreden beri en düşük seviyelerde kalmasının sebebi soruldu. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, bunun iki ihtimaller içinde sebebi bulunduğunu söylemiş oldu.

Greenspan, XRP ile ilgili iki önemli sorun olduğuna inanıyor. Uzmanlara bakılırsa, fiyatın yükselmesini engellemiş olan şey Ripple’ın ta kendisi.

Mati Greenspan’ın görmüş olduğu ilk sorun Ripple’ın elinde tuttuğu yüklü miktardaki XRP’leri tertipli olarak piyasaya sürmesi. İkincisi, bir çok süre Ripple’ın teknolojisini kullanmak için bankaların XRP’ye gereksinim duymaması.

Ripple’ın ortaklarının çoğunluğu, fonları süratli bir halde taşımak için xCurrent’i kullanıyor ve yalnız birkaçı XRP tarafınca desteklenen İsteğe Bağlı Likidite sistemini (eski adıyla xRapid) kullanmayı tercih ediyor. Bu, XRP’nin ekosistem içinde haiz olabileceğinden fazlaca daha azıyla yetinmesine ve benimsenme oranının artmamasıyla sonuçlanıyor.

Yalnız tüm bunlara rağmen Mati Greenspan’a bakılırsa XRP hala yükseliş eğiliminde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir