Belarus’tan Son Dakika Kripto Para Yasası Kararı

Belarus hükümetince alınan son dakika karara nazaran kripto paralar göz önüne alınarak geleceğe yönelik yeni yasal düzenlemeler yapılmış oldu. Derhal devreye girmeyecek olan yasaların düzenlenmesinde Belarus Merkez Bankası ve siyasal isimlerinin etkili olduğu, bu mevzuda yöneticilerin ve kanun yapıcıların beraber hareket ettikleri açıklandı.

Belarus yönetimince alınan karara nazaran 12 aydan uzun soluklu olan tokenler uzun vadeli token olarak değerlendirilecek iken 12 aydan kısa tokenler ise kısa vadeli tokenler olarak değerlendirilecek ve gelecekte bu kararın kripto paralar için vergi sonucu verilmesinde etkili olabilecek olduğu düşünülüyor.

28 Mart 2018

Belarus yönetimi bugünden itibaren devreye alınmayacak olan kararların 28 Mart tarihinde devreye alınacak bulunduğunu deklare etti. Açıklanan bu kararlar kripto paralar üstünde tesir göstermezken, bazı ülkelerin Belarus tarafınca uygulanmış olduğu benzer biçimde geleceğe yönelik olarak bazı önlemler alabilecek olduklarının sinyalleri olarak yorumlandı. Belarus hükümetinin kanun yapıcılar ile beraber almış olduğu bu karar sonrasında yeni dönemde fazlaca daha değişik gelişmelerin yaşanabilecek olduğu ve yasanın tam olarak açıklanmadığı iddia ediliyor. Ülkede bulunan Belarusluların ise kripto paralara yatırım yapmak mevzusunda endişeli olmadıkları platformlara yansımış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir