Belçika Kripto Para Yatırımcılarını İzlemek İstiyor

Belçika Hususi Vergiler Denetim Kurulu (STI) yabancı kripto para borsalarına yatırım hayata geçirmeye süregelen vatandaşların tespiti adına çalışmalara başladıklarını deklare etti. Geçtiğimiz günlerde Finlandiya borsalarına yatırım meydana getiren 4 yatırımcının 3’ünün Belçika vatandaşı bulunduğunun öğrenilmesi üstüne danışma birimleri ile beraber Belçika Hususi Vergiler Denetim Kurulu (STI) harekete geçti.

Meydana getirilen araştırmalar ve emekler ile ilgili olarak basında informasyon yer almazken, Belçika vatandaşlarının kripto para ve borsalar üstünden kazandıkları gelirlerin %33 benzer biçimde bir kısmının ”dolaylı vergiler” adı altında devlete ödenme şartı olduğu yasaca belirlenmiş durumda. Yasalara uymayan vatandaşların cezalandırılması gündemde iken para cezası olarak yabancı borsa yatırımları yapanların derhal bunu yetkililere bildirmesi gerektiği açıklandı.

Yatırımcıları İzlemek İstiyor Olabilir

Dün ortaya çıkan bu haberlerin derhal peşinden ise bugün Belçikalı yatırımcıları kaygı sarmış durumda. BTC yatırımlarına devam eden yatırımcılar, Belçika hükümeti tarafınca bu tür konuların izlenmemesi icap ettiğini ve vergi alınmaması icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor. Başta yabancı borsalara yatırım yapanlar olmak suretiyle mahalli yatırımcıların Belçika’da izlenme korkusu altında oldukları, bunu engellemenin yolunun ise hükümetin elinde olduğu gerçeği gün yüzüne çıkıyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir