Binance Afrika Kıtasına Açılmak İstiyor

Binance CEO’su ChangPeng Zhao, Afrika kıtasına açılmak istediklerini ve Afrika kıtasında kripto paralar mevzusunda öncü olmak adına bu kıta için her türlü lüzumlu yardımları ve destekleri verecek olduklarını deklare etti. Kripto para borsaları içinde dünyanın en büyüklerinden bir tanesi olarak sıralamalarda kendisine geniş ve büyük çaplı yer gören Binance’nin bu adımı ile beraber Afrika kıtasında fazla ilgi görmeyecek olsa bile gelecekte daha çok insanoğlunun ilgi odağında olabilecek ve öteki ülkelere daha rahat ödemeler yapılabilmesi sonucunda insanların daha oldukca hizmetlerini kullanımı umut ediliyor.

Bu mevzuda şuan Afrika’da oldukca ender kripto para borsaları bulunuyor ve bunlar tam olarak güvenilir kripto para borsaları olmadığından dolayı Afrika’da yaşayan insanların dünyanın en süratli ve minimum komisyon ile ödeme yapılabilen parası Bitcoin’e erişimlerinin oldukca kısıtlı kalmış olduğu biliniyor.

Afrika Kıtasında Başarıya Koşabilir

Binance hizmetlerinin Afrika kıtasında ilgi görmesi için bir süre geçmesi ve enerjisini kanıtlaması gerekmekte. Eğer kendisini kanıtlar ve başarı göstermiş bir halde hizmetlerini tüm dünyada olduğundan ayrımsız bir halde sunabilir ise Binance kullanıcı sayısında ciddi artışlar olması beklenen bir gerçek. AFRİKA devletlerinde kripto paralar bilinmesine karşın en fazla malum ülkeler içinde olan Asya ülkelerine oranla oldukca azca bilinmiş olduğu ve azca kullanıcısı mevcut.

  • Afrika kıtası dünyanın en büyük kıtası olarak tanınmlanmakta ve milyarlarca insanoğlunun yaşamış olduğu onlarca ülkeye ev sahipliği yapmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir