Binance CEO’su Changpeng Zhao: İddialar yalan!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde bir ekran görüntüsü paylaşarak Binance’ın bir ICO’yu listelemek için minimum 400 BTC talep etmiş olduğu iddialarına sert çıktı. Hem iddiaları yalanlayan, hem kendisi ile çelişen bir izahat yapması dolayısı ile Çin basınında tepki çeken Zhao, ilkin bu iddiaların yalan bulunduğunu ve hiç kimseye ICO listelemek için 400 BTC talep ettiklerine dair bir mail göndermediklerini iddia etti, sonrasında ise bu tür mevzuları beraber karşı karşıya konuştuklarını belirterek para alarak işlem yaptıklarını doğruladı.

Çin basınında ”ne söylediğini kendisi de bilmiyor” ifadelerinin kullanılmasına yol açan Zhao, ICO’ların listelenmesi için kimi zaman 400 BTC değil 4000 BTC verilse dahi listeleme izni vermeyebilecek olduklarını ve sistemi istedikleri şeklinde yönetebilecek olduklarını belirterek tepkilerin odağına yerleşti.

Birçok alternatif var!

Binance’ye oranla dünyada birçok alternatif bulunduğunu belirten kripto para yorumcuları ise son dönemde Zhao ve Binance yönetiminden meydana getirilen bu tür açıklamaların devam etmesi durumunda sonucun oldukca daha çok fena olabilecek bulunduğunu deklare etti. Binance birçok yatırımcı tarafınca ilk tercih olarak kullanılsa bile bu ve buna benzer açıklamalar oldukca daha çok tepkilerin odağında kalınmasına ve daha çok insanoğlunun yatırımlarını değişik kripto para borsalarına taşıması için bir etken olarak gösteriliyor.

Binance yerine birçok alternatif olması da bunu tetikliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir