Binance Coin Tarihinin En Yüksek Seviyesinde: BNB Neden Yükselişe Geçti?

Popüler kripto para borsası Binance’in kripto para birimi BTT ICO’su sonrası Bitcoin karşısında tarihinin en yüksek seviyesine terfi etti.

BNB Yükselişte

Dünyanın en büyük işlem hacmine haiz kripto para borsası Binance’ın BNB’si yükselişe doymuyor. 14 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir yükseliş yaşayarak yatırımcısını sevindiren BNB, 5,5 dolar seviyesinden 9,80 dolara kadar yükselmeyi başardı. BNB basın saatinde 9,80 dolardan işlem görüyordu.

Dolar karşısındaki rekorunu 12 Ocak 2018’de kıran BNB, o günlerde Bitcoin’in de dolar karşısında en yüksek seviyesinde olmasından dolayı Bitcoin karşısında düşük seviyelerde hareket ediyordu. Sadece bir senedir devam eden ayı sezonu Bitcoin’in belini bükünce Binance Coin, Bitcoin karşısındaki rekorunu, fırsatı değerlendirerek, bugün kırmayı başardı.

BNB Niçin Yükselişe Geçti

Ilk olarak Binance Coin’in yükselişi piyasadaki birçok nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenlerden ilki Binance’in merkezsiz borsası Binance DEX’in açılışının yaklaşması olabilir. Öteki niçin ise son günlerde gündemden düşmeyen BitTorrent token’ın ICO’sunu Binance’de BNB coin üstünden yapması olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir